Turnaj jsme zahájili v pátek ráno proti favoritu naší skupiny HSM Trutnov. Dlouho jsme se soupeřem drželi krok, až do chvíle, kdy za stavu 2:2 přišlo několik drobných chyb a soupeřův třímetový odpal na plné mety. Výsledek 9:2.

Další zápas dne, s Litvou, byl pod naší kontrolou. Solidním výkonem jsme soupeře porazili 16:11.

Druhý den jsme zahájili zápasem proti Srbsku, nejslabšímu týmu naší skupiny. Do utkání jsme vlétli jako vítr a po chvíli vedli 9:0.  Po změnách v sestavě se nám přestalo dařit v poli i na nadhozu, zápas jsme si trochu zkomplikovali, ale nakonec jsme vyhráli 10:8.

Druhé místo ve skupině nám zajistilo postup mezi nejlepších 8 a přihrálo nám obávaného soupeře Ukrajinu, jehož ne příliš fair play pojetí hry jsme si dobře pamatovali z loňska. Ukrajina navíc deklasovala všechny své soupeře ve skupině a jejich dosavadní skóre 37:2 budilo velký respekt.

Výborným výkonem naší nadhazovačky Natky Tvrzníkové, řadou dobrých odpalů a bezchybnou hrou v poli dospěl zápas za stavu 2:2 do tiebreaku. Bohužel jsme nedokázali přidat bod a soupeř svou nejsilnější částí lineupu dokázal zápas v dohrávce rozhodnout. I přes prohru to byl fantastický zápas a na pozápasovém meetingu jsme měli pro hráčky jediné sdělení: Udržte si pocity z tohoto zápasu co nejdéle a vybavte si je vždy, když se vám nebude dařit, nebo si nebudete věřit. Je to důkaz toho, že pokud budete podávat 100% soustředěný výkon, můžete hrát vyrovnaně s kýmkoliv.

Třetí den a souboj o semifinále se Slovenskem. Naprosto odlišný obrázek od posledního zápasu. Přes velmi dobrý výkon naší nejmladší hráčky na prkně Emmy Beňové, jsme díky katastrofálnímu výkonu v poli, s hromadou errorů a chabou pálkou, prohrávali ve druhém inningu 0:9.  Po tvrdých domluvách a dvou time outech se hráčky trochu vzpamatovaly a dokázaly soupeře ještě potrápit. Prohráli jsme 9:6. Škoda, měli jsme na ně.

V poslední zápase jsme opět výborným výkonem smetli Joudrs starší 11:1 a turnaj zakončili vítězstvím a konečným sedmým místem.

Poděkování patří kapitánce Natce Tvrzníkové, která skvělým výkonem na pálce, korunovaným titulem nejlepší pálkařky turnaje, velmi dobrým výkonem na prkně a svým celkovým přístupem dokázala, že roste ve skutečného lídra.

Ještě je třeba vyzdvihnout výkony naší nejmladší hráčky Emmy Beňové. I přes to, že byla jedinou žákyní v našem týmu, hrála bez bázně a hany, a skvěle.

Nejen na prkně se střídaly Natka Tvrzníková, Anička Adamová, Emma Beňová a Áďa Čejková. Chytaly Štěpánka Plevová, Julča Vondráčková a Johy Kynclová. Dále hrály Áďa Žemlová, Žofie Kubcová, Terka Šimková, Kačka Svobodová, Verča Zikmundová, Sophia Adams-Smith a Kája Pešírová.

Kaučovali Petr “Méďa” Čermák, Arnošt Gütling a Jarda Žemla.