Když slaví pět let proslulá Dugout Cantina, šunka je zadarmo a pivo za nic, asi přijde kde kdo, řekne si odborník. Když ale slavíme historicky poprvé „EAGLES DAY“, dorazí úplně všichni.  To už ví od středy každý!

Byla nás nečekaná spousta, tribuny se prohýbaly, šunka doschla, pípa vyschla.

… A po nás ohňostroj …

Poprvé v životě si někteří z nás, amatérů, šlápli na osvícenou domácí metu centrálního baseballového fieldu. A bylo to opojné! Homerun! Tedy jen do chvíle, kdy se před vás nacpalo asi sto sedmdesát chlapečků a holčiček v zelenobílém a zprava začaly střední část davu uzurpovat kadetky. Zleva chlapci U15. Zezadu nás pak přitlačil dav rozjařených rodičů, kteří zjevně získali nové sebevědomí na právě skončeném slow pitch minitunaji, zatímco samo jádro davu – milovníci baseballu a baseballistů z řad méně sportovně založených – testovalo občerstvení oslavence a drželo prapor na tribuně. Ano, šunka byla zadarmo, pivo skoro zadarmo, byla nás tam spousta, kteří jsme se neprotáhli a hodovali, což nám pak v tlačenici velmi chybělo. Za rodiče sportovce, kteří nás utlačovali a posmívali se nám, že jsme nedali toho večera jediný homerun,  se totiž pak dál hbitě řadily A týmy – extraliga baseball, softball ženy a softball muži. Mezi nimi se tísnili trenérky, trenéři, Jaruška z kanceláře, slečny s lístky do tomboly, příbuzní příbuzných, mladší sourozenci starších sourozenců, nejmladší sourozenci, fanynky chlapců z U18, kočky i psi …

My všichni jsme se tam ve středu shlukli kvůli jediné fotce, kterou je potřeba si vystavit a vyzdvihnout. Baseballový central ve středu naplnili nadšení tělem i duší Eaglesáci. Tu legendární fotku pořídil Beny ze štafliček. Je zřejmé, že napřesrok bude vedení klubu muset Benymu objednat jeřáb. Bude nás totiž, přátelé, zase víc. Usuzuji tak nejen z mnoha ve středu viděných klenoucích se těhotenských břich pod zelenobílými tričky a mikinami přítomných maminek.  Usuzuji, že nás bude víc prostě už jen pro to, že JSME EAGLES!!!!!

DÍK , ŽE JSTE PŘIŠLI A PŘIJĎTE ZAS !